Piękne miejsce

Tu nie można się nudzić

Skorzystaj z wachlarza atrakcji jakie proponuje nasz miejscowość. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Plaża

Poczuj gorący piasek pod stopami. W Dźwirzynie jest z pewnością jedna z najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Szeroka i długa na kilka kilometrów. Piasek jest biały i drobny jak mąka. Kurorty południowej Europy mogą nam tylko pozazdrościć. Oczywiście dostępne są różne atrakcje i udogodnienia: toalety i przebieralnie, wypożyczalnie sprzętu plażowego (leżaki, parawany, kosze plażowe), atrakcje dla dzieci, kule wodne. Bezpieczeństwa kąpiących strzegą cztery wieżyczki WOPR.

Dla dzieci

kule wodne, wesołe miasteczko, gry, dmuchańce, basen otwarty

Sporty wodne

Dźwirzyno to doskonałe miejsce dla amatorów sportów wodnych. Z jednej strony wody morza, a z drugiej obszerne jezioro Resko. Dla windsurferów mamy dwie szkoły windsurfingowe oferujące kursy dla dzieci i dorosłych, opiekę instruktorską, sprzęt szkolny i funboardowy. Żeglarze mogą wypożyczyć żaglówkę lub poszaleć w trapezie na katamaranie. Motorowodniacy również znajdą coś dla siebie. Wszystkim polecamy natomiast rejs statkiem Milenka na zachód słońca.

Rowery

Osoby uprawiające turystykę rowerową z pewnością będą usatysfakcjonowane. Niedawno wybudowane, malowniczo położone drogi rowerowe do Mrzeżyna, Kołobrzegu, a nawet dalej – do Sianożęt, Ustronia Morskiego czy Gościna spełnią oczekiwania wszystkich – zaawansowanych kolarzy i rodzin z dziećmi w przyczepkach rowerowych. Dla bardziej odważnych polecamy dwie trasy dookoła jeziora. Prowadzą głównie drogami utwardzonymi i szutrowymi. Natomiast osobom zaawansowanym pomożemy zaplanować trasy jeszcze bardziej wymagające, nawet do 100 km długości.

Wędkarstwo

Dźwirzyno to istny raj dla wędkarzy, zarówno śródlądowych jak i morskich. Możesz łapać z brzegu lub wypożyczonej łódki na jeziorze, albo z plaży czy z główek w wodach morza. Czy jest coś pomiędzy ? Oczywiście – kanał Resko. A na koniec najlepsze – wędkowanie morskie na kutrze Nerea Uno. Czy można chcieć czegoś więcej ?

Spacery

Do osób lubiących spacery – koniecznie zabierzcie dobre buty, bo nabawicie się odcisków. W samej miejscowości i w okolicach jest mnóstwo szlaków i ścieżek, polnych i leśnych, ścieżka zdrowia. Szczególnie polecamy amatorom nordic walking. Zwiedzających zachęcamy do odwiedzenia Kołobrzegu – starówka, bazylika, latarnia morska czy muzeum wojska polskiego to tylko część obiektów, które trzeba zobaczyć.

Sport

Amatorom sportu polecamy niedawno oddane do użytku Gminne Centrum Sportu i Rekreacji. Znajdziecie tu korty tenisowe, halę sportową, boisko do koszykówki, skate park i pole do mini golfa. Są tu również duże place zabaw dla dzieci, aby pociechom się nie nudziło. Biegaczom polecamy natomiast corocznie organizowany pod koniec lipca Bieg Ku Słońcu. Trasa biegu wiedzie z Grzybowa do Dźwirzyna – długość około 10 km.